Bonus’facts’ energie lichaam
Ik probeer vaak een enigszins samenhangende tekst te maken. Hier veel losse puntjes die ik niet in het artikel Energie lichaam kreeg.
Het energie lichaam bestaat uit 4 ‘soorten’ energie, of ether. (ether komt overigens van Aether, Goddelijke lucht, een oud-griekse term) Levens ether, chemische ether, licht ether, en nog eentje. Die komen we ook weer tegen bij de temperamenten, melancholisch, flegmatisch, sanguinisch en cholerisch. Deze hebben weer overeenkomst met de 4 ‘oermateries’, respectievelijk aarde, water, lucht en vuur(/warmte).
Iedereen heeft alle 4 de temperamenten, je kunt hoogstens spreken van; “dit temperament zie ik het meest”. En wat heel goed is voor docenten, maar ook voor jezelf, is te kijken, waar, wanneer zie ik de andere temperamenten?
Ziekte heeft ook met de samenhang van deze 4 energieën te maken. Je lichaam heeft bijna altijd overal ‘aarde’ energie, anders sterft het af, maar alle 3 andere kunnen scheef zijn, kleiner dan het lichaam of orgaan zelf, en dat wordt een ontsteking of andere ziekte. Als je enthousiast bent, heb je veel warmte ether en lucht ether; je straalt.
Dat je energie lichaam niet goed ‘zit’, kan meerdere oorzaken hebben. Het kan bijvoorbeeld zijn dat er oude, blokkerende energie zit van ((over)grot)ouders. Een therapie als regressie therapie helpt hierbij, of familie opstellingen. Angst zit ook in je etherlichaam. Materialistische geesteskrachten (Ahriman) probeert van je etherlichaam te snoepen, het af te breken.
Daarnaast is je ziel vaak je energielichaam aan het uitputten en aan het scheef trekken. Om preciezer te zijn, vaak je astraal lichaam, maar ik ga hopelijk nog een keer in op het verschil tussen astraal lichaam en ziel (zover ik het begrijp)
Kort tussendoor (en kort door de bocht); in je ziel zit vooral je werkgeheugen, in je energielichaam je langetermijn geheugen. Je langetermijn geheugen zit als het ware in het weefsel rondom je organen. (fysiek gezien in vet als ik het goed heb, maar dat moet ik nog een keer uitzoeken, of op gecorrigeerd worden)
Het scheef trekken door je ziel is de reden dat je moet slapen. Dan gaat je ziel en geest bijna volledig uit je lichaam en kan je etherlichaam door elementaarwezens en andere krachten weer wat recht getrokken worden.
Lange termijn problemen in je ziel (uit vorige levens of andere trauma’s), daardoor wordt natuurlijk elke dag je etherlichaam scheef getrokken, daardoor komen ook heftigere ziekten. Het reïncarnatie gedeelte van regressie therapie kan hierbij helpen.
Euritmie ook. Er bestaat euritmie therapie, om specifiek blokkades en het scheef trekken van je energie lichaam op te lossen, want euritmie is als het ware een ether massage, het masseert het etherlichaam met gebaren en bewegingen. De letters die je beweegt bij euritmie zijn oerbewegingen, en die helpen je energielichaam weer te herinneren hoe het zat.
Dit was het eerst even denk ik?
